Dom, który będzie zachwycał prostą, dopracowaną w najmniejszym detalu formą, a wewnątrz zapewni funkcjonalną, wygodną przestrzeń do pracy i wypoczynku dla wszystkich członków rodziny? Domy nowoczesne to propozycja dla tych, którzy cenią sobie szlachetną prostotę, dużą ilość światła i bezpretensjonalność. Ich atutem jest również wykorzystanie najnowocześniejszych technik budowy, które zapewniają ekologiczność i ergonomiczność. Biuro projektowe Z500 to setki projektów domów w stylu nowoczesnym.

Jak rozpoznać dom w stylu nowoczesnym?

Domy nowoczesne to przede wszystkim prosta, minimalistyczna bryła i najczęściej płaski dach. Dom ma oszczędną formę, ale prezentuje się stylowo i elegancko. Płaski dach często przekształcony zostaje w taras. Charakterystyczne dla domów nowoczesnych są duże okna, które doświetlają przestrzeń i czynią ją jasną, optycznie większą, przyjemniejszą dla oka. Okna często pojawiają się na narożnikach, miewają nietypowe kształty czy wykończenie. Dominuje stonowana kolorystyka, często pojawiają się naturalne materiały. Dom nowoczesny doskonale współgra z otoczeniem, łączy estetykę i funkcjonalność. Może być parterowy lub piętrowy, w pełni dopasowany do potrzeb inwestora.

Projekty domów nowoczesnych

Domy nowoczesne dają ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację. Wśród ofert biura znalazły się liczne projekty domów nowoczesnych – klasyczne, proste bryły lub budynki łączące minimalistyczne formy z kształtem tradycyjnego domu ze spiczastym dachem. Proponowane w projektach domy mają od kilkudziesięciu do nawet 300 metrów, przestrzeń zagospodarowana jest z najwyższą troską o funkcjonalność. Dobrze doświetlona, komfortowa, oferująca zarówno prywatność każdemu domownikowi, jak i możliwość wspólnego spędzania czasu w przestrzennym salonie czy funkcjonalnej kuchni. Dom nowoczesny doskonale się prezentuje, a dzięki swojej ergonomiczności jest wspaniałą inwestycją – ekologiczne rozwiązania sprzyjają nie tylko środowisku, ale również generują spore oszczędności.