Dom nowoczesny to połączenie bezpretensjonalnej, dopracowanej estetyki z maksymalną funkcjonalnością. W efekcie domy nowoczesne stanowią wyjątkowo wygodną przestrzeń mieszkalną, idealnie wpasowują się w otoczenie za sprawą oszczędnego, ponadczasowego stylu. Jako że wykorzystują najnowocześniejsze techniki budowlane, są też ergonomiczne i tanie w utrzymaniu.

Zalety domów nowoczesnych

Domy nowoczesne, jak sama nazwa wskazuje, korzystają ze wszystkich najnowocześniejszych osiągnięć techniki. Są budowane tak, by do minimum ograniczyć wykorzystanie energii, jednocześnie ciesząc się wysokim komfortem. Odpowiednio ustawione pod kątem stron świata duże przeszklenia wpuszczają do domu światło i pozwalają cieszyć się ciepłem promieni słońca. Na płaskim dachu często umieszczane są baterie solarne, które pozwalają na ograniczenie poboru energii. Płaskie zadaszenie może także zostać wykorzystane jako taras. Duża ilość okien, prosta, minimalistyczna bryła, otwarte przestrzenie, które zachęcają do wspólnego spędzania czasu – to jedne z najważniejszych wyznaczników domu nowoczesnego.

Jak projekt domu nowoczesnego wybrać?

Oferowane projekty domów nowoczesnych różnią się przede wszystkim estetyką. Biuro projektowe oferuje domy o minimalistycznej bryle, z płaskim dachem, ale w jego ofercie nie brakuje również oryginalnych projektów łączących nowoczesność i klasykę – np. dach spiczasty i płaskie zadaszenie. Wśród projektów domów nowoczesnych znalazły się niewielkie budynki parterowe o powierzchni kilkudziesięciu metrów, ale też rozbudowane, często piętrowe rezydencje, których powierzchnia sięga nawet 300 metrów – idealne dla tych, którzy lubią dużą przestrzeń, oraz dla dużych rodzin. Wszystkie domy łączy nowoczesny, dopracowany styl, a także dbałość o maksymalną funkcjonalność oraz komfort domowników. Część projektów uwzględnia garaż, wbudowany w bryłę domu. Często wykorzystywane do wykończenia materiały to szlachetne drewno, kamień, szkło.