Parterowe domy to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to oczywiście ze stosunkowo niskich kosztów związanych z taką inwestycją. Nie da się ukryć, że coraz więcej inwestorów poszukuje przede wszystkim oszczędności, a koszty budowy nieustannie rosną. Dlatego można spodziewać się tego, że zainteresowanie parterowymi domami jednorodzinnymi będzie się nadal zwiększać.
Jednocześnie warto jest pamiętać, że projekty domów parterowych nie muszą być wcale nudne i standardowe. Wśród parterowych budynków można znaleźć między innymi ciekawe, nowoczesne rozwiązania, które wyróżniają się bardzo interesującą i często nietypową estetyką. Oczywiście taki projekt domu parterowego skusi przede wszystkim osoby, nie boją się oryginalności oraz doceniają różne rozwiązania, które są związane z nowoczesnymi trendami w architekturze, a także w projektowaniu wnętrz. Wśród projektów domów parterowych można także znaleźć budynki o dużym metrażu, które charakteryzują się zazwyczaj bardzo rozbudowaną bryłą. Jest to z pewnością propozycja dla osób, które dysponują większym budżetem, ponieważ wymaga nie tylko zainwestowania większych pieniędzy w samą budowę, ale także zakupu większej działku budowlanej. Nie da się jednak ukryć, że domy parterowe to w większości przypadków rozwiązania, które są tworzone z myślą o oszczędnościach i są przeznaczone dla inwestorów poszukujących ekonomicznych rozwiązań. Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że domy parterowe są także bardzo często znacznie tańsze w utrzymaniu, ponieważ wymagają mniej nakładów na ogrzewanie. Jest to z pewnością bardzo korzystne, zwłaszcza że nic nie wskazuje na to, że koszty paliw opałowych spadną w odczuwalny sposób.
Oczywiście wybór konkretnego projektu parterowego domu to bardzo indywidualna decyzja. Z pewnością większość inwestorów zdecyduje się na rozwiązanie ekonomiczne, warto jednak pamiętać, że budynki z jedną kondygnacją mogą być także korzystnym rozwiązaniem pod wieloma innymi względami.