Drewno to materiał budowlany, który cieszy się niezbyt dużym zainteresowanie w naszym kraju. Wynika to z tego, że wielu inwestorów ma spore obawy dotyczące domów z drewna, między innymi związane z ich trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Inne przyczyny niechęci do takiego rozwiązania to także koszty związane z eksploatacją, głównie z renowacją oraz ogrzewaniem domu zbudowanego z drewna. Trzeba jednak pamiętać, że drewno jako materiał budowlany ma wiele interesujących zalet, które sprawiają, że wyróżnia się w pozytywny sposób na tle bardziej nowoczesnych rozwiązań.
Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że domy drewniane do rozwiązanie korzystne dla zdrowia osób, które będą w nich mieszkać. Jest to naturalny materiał, który umożliwia stworzenie niepowtarzalnych warunków, nie do odtworzenia w innych budynkach. Domy jednorodzinne z drewna to także stosunkowo ekonomiczna inwestycja. Warto pamiętać, że jest to sucha technologia, dlatego zdecydowaną większość prac można wykonywać niezależnie od temperatury oraz warunków atmosferycznych, czyli także na przykład zimą. Jednocześnie drewno charakteryzuje się bardzo dużymi walorami estetycznymi. Wynika to z jego naturalnego charakteru, ale także z faktu, że można je bardzo dowolnie kształtować, dlatego sprawdza się bardzo dobrze także jako materiał wykończeniowy. Trzeba jedna zdawać sobie sprawę z tego, że domów drewnianych lepiej nie budować w niektórych miejscach. Sprawdzą się najlepiej w otoczeniu natury, na przykład w lesie, gdzie stworzą wyjątkowo klimatyczne otoczenie. Domy jednorodzinne z drewna to także bardzo często domki letniskowe, przeznaczone tylko do użytku sezonowego. Jest to również stosunkowo korzystne rozwiązanie, ponieważ wiąże się z niedużymi kosztami oraz szybką budową.
Jak widać drewno to materiał, którego nie można lekceważyć. Chociaż na rynku znajduje się wiele ciekawych i dużo bardziej nowoczesnych materiałów nie są one w stanie całkowicie zastąpić drewna.